středa 3. února 2021

Dynamo - úklid v souborech

Dneska si ukážeme trochu jiné možnosti Dynama v Revitu. Dynamo není moc určené pro práci a správu souborů mimo Revit, ale i s tím se dá něco dělat. 

Potřebujeme uklidit soubory rodin, které máme na disku. Většinou jsou už v adresářích, které máme logicky pojmenované. Ale pokud např. využijeme možnost uložit všechny rodiny z modelu do knihovny, tak se všechny rodiny uloží do jednoho adresáře. Následující Dynamo nám umožní načíst na pozadí všechny soubory rodin z adresáře (je tam i volba pro procházení podadresářů), zjistí kategorie těchto rodin, vytvoří podadresáře pojmenované podle názvů kategorií a do těchto podadresářů nakopíruje odpovídající rodiny.

Zápis vypadá takto:


Jsou zde pro práci s dokumenty použity uzly z balíku Orchid. Chybových hlášek si nevšímejte, jeden z těch uzlů nerozpozná kategorii Profily a udělá z něj "null", tak si ten adresář pak přejmenujte. Pro spuštění je potřeba otevřít prázdný model, v něm spustit Dynamo nebo Dynamo Player, nastavit adresář se soubory, zvolit zda prohledávat i podadresáře a spustit. Testováno na 350 souborech - úspěšně, jak v české tak i anglické verzi Revitu.

Uklid v souborech

Za BIM-Fórum z.s.

Peter Jirát

Žádné komentáře:

Okomentovat