pondělí 9. února 2015

Jak popsat parapet obecného modelu (Výška nebo Elevation) v projektu

Možná už jste se někdy setkali s požadavkem popsat pomocí Popisky (Tag) hodnotu parametru Výška (Elevation) instance obecného modelu. Tento parametr popisuje výšku od roviny vložení modelu, může tedy představovat parapet niky tvořené otvorem či výšku obecného zařizovacího předmětu.Parametr nelze normálním způsobem dostat do popisky, protože editor rodin při vytváření popisky obecného modelu a vložení Štítku (Label) tuto hodnotu nenabízí.Jak to tedy obejít? Je na to jednoduchý "hack", který chvíli trvalo objevit, ale nakonec se podařilo.
Parametr Výška (Elevation) lze nakopírovat z kategorie Systémy konstrukčních trámů (Structural Beam System Tag).Tzn. vytvořit si na základě zvolené šablony rodinu popisky Obecného modelu, změnit kategorii na Systémy konstrukčních trámů (Structural Beam System Tag),


vložit Štítek  (Label), zvolit hodnotu Výška (Elevation), osadit na místo a naformátovat, vybrat tento štítek v editoru a zmáčknout Ctrl+X pro vyjmutí parametru,změnit kategorii popisky na Obecný model (Generic Model Tag), vložit zpět pomocí Ctrl+V a umístit na požadované místo. Následně pak můžete přidat další parametry (ať už sdílené nebo projektové), uložit a načíst do projektu.

Možná to někomu pomůže :-)

Za BIM-Fórum o.s.
Peter Jirát

1 komentář: