středa 22. dubna 2015

Export do DWG s rozdělením hladin podle materiálů

Dost častá otázka uživatelů Revit je - a mohu půdorysy či řezy vyexportovat tak, abych měl různé hladiny pro různé materiály? Často jsem odpovídal - ne, to nejde, Revit při exportu materiály nerozeznává.
Což je sice pravda, ale jako v mnoha jiných případech vede k cíli jiná cesta. Co Revit při exportu rozeznává je přepis entit podle materiálů. A to už není problém, odlišit v půdorysech materiál nejenom podle šrafy materiálu, ale i podle nějakého filtru.
Typickým příkladem může být filtr zobrazení (neplést si s filtrem fází), kde si definuji přepis na základě konstrukčního materiálu. Takový filtr si vytvoříte ve VG (klávesová zkratka VG) v části Filtry, kde zadáte nový filtr (tlačítko Upravit/Nové), pojmenujete si ho a jako pravidlo zvolíte Stěny, jejich Konstrukční materiál se rovná např. Železobeton.Tento filtr si přidáte do zobrazení a zvolíte pro něj jinou barvu pro čáru entity v řezu.Pak už stačí daný půdorys či řez (je dobře si na to vytvořit novou sadu půdorysů s nadefinovanou šablonou pohledu, abyste měli v každém půdorysu stejné zobrazení a tím i stejný export) vyexportovat do DWG s tím, že v panelu nastavení exportu do DWG si zvolíte přepis hladin:


Sice to v AutoCADu nebudou hladiny pojmenované Stěna_Železobeton, ale každý takto přepsaný materiál dostane vlastní hladinu a pro mnohé profese to bude vítaným ulehčením někdy dost komplikované výměny dat mezi Revitem a AutoCADem.
Máte jiný způsob takového exportu? Napište nám.

za BIM-Fórum o.s.

Peter Jirát

Žádné komentáře:

Okomentovat