úterý 23. července 2013

Revit – Rodina ze zdi na plochu


Trápí Vás, že některé rodiny je možné umístit pouze na stěnu a nikoliv na žádnou jinou plochu? Vytvořili jste si rodinu, kde je hostitelem zeď a rádi byste změnili jejího hostitele na libovolnou plochu? Pokud ano a rádi byste si ušetřili pracnost vytvářením rodiny od začátku na základě šablony, která má jako hostitele plochu, tak tu pro Vás máme malý trik, jehož autorem je Jarod Schultz. 


Příklad, na kterém si demonstrujeme tento postup, bude nástěnné kulové svítidlo (dále jen svítidlo), které lze umístit pouze na stěnu a naším cílem bude, aby jej bylo možné umístit i na jiné plochy, např, podlahu nebo strop. 


 1. Vytvořte si nový projekt, kde na stěnu umístíte svítidlo a uložte jej pod názvem „Model stenovy“. Projekt uložte a zavřete. 


 2. Vytvořte si nový prázdný projekt, který uložíte pod názvem „Model plosny“. 
 3. Do nového projektu připojte projekt „Model stenovy“. (karta Připojit – Připojit Revit)  


 4. Přepněte se do 3D pohledu pro snadnější výběr, který budeme provádět v dalším kroku. 
 5. Vyberte připojený projekt pro kopii rodiny svítidla. (karta Spolupracovat ­– Kopírovat/Sledovat – Vybrat připojení


 6. Zkopírujte svítidlo pomocí nástroje Kopírovat a klepněte na tlačítko Dokončit


 7. Vyberte svítidlo a stiskněte Zastavit sledování


 8. Nyní se provedla změna hostitele ze stěny na plochu a Vy můžete umístit svítidlo např. na podlahu. Ověření druhu hostitele je možné provést v Editoru rodinJak zjistit hostitele rodiny? 

 1. Otevřete rodinu v Editoru rodin


 2. Klepněte na tlačítko Kategorie a parametry rodiny
 3. Ověřte hodnotu parametru HostitelČlánek je volným překladem příspěvku „Revit Wall/Face Based Family Trick“ z blogu jehož autorem je Jarod Schultz. 

Zdroj: SCHULTZ, Jarod. Jarod Schultz: What is New is Old, What is Old is New, The Wonderful Technology Merry-Go-Around. Revit Wall/Face Based Family Trick [online]. 22.3.2013 [cit. 2013-07-20]. Dostupné z: http://www.jarodschultz.com/

Žádné komentáře:

Okomentovat